Jak nauczyć się inwestowania w nieruchomości turystyczne? Poznaj sprawdzone sposoby

Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, żeby zainwestować swoje pieniądze, aby w przyszłości przynosiły oczekiwane zyski. Istnieje kilka sprawdzonych i prostych sposobów na to, żeby nauczyć się właściwie inwestować swój kapitał – szczególnie w przypadku nieruchomości turystycznych. 

Znając swoje predyspozycje związane z kapitałem, jaki chce się przeznaczyć w celach inwestycyjnych, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego inwestowania. Metod zdobycia takiej wiedzy jest kilka. W zależności od tego, jakich efektów się oczekuje, można zdecydować się na jedną z nich. Należą do nich fachowe kursy i książki, a także nowoczesny sposób przekazywania wiedzy, jakim są podcasty.

Kurs inwestowania u specjalisty

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest wybranie się na szkolenie. Specjaliści branży związanej z finansami i inwestowaniem tłumaczą, od czego zacząć i jakie są dostępne możliwości. Takie kursy to przede wszystkim dużo wiedzy i zagadnień, które mogą być przydatne podczas podejmowania decyzji o lokowaniu kapitału. W trakcie szkolenia ekspert przedstawia mechanizmy i psychologię inwestowania, a także sposoby, które pozwolą łatwiej ocenić ryzyko. Podczas takich spotkań mogą odbyć się także dodatkowe konsultacje, w ramach których można zadać dodatkowe pytania prowadzącemu.

– W kwestii nieruchomości turystycznych, warto poszukać eksperta, który zajmuje się właśnie tym zagadnieniem. Inwestycje i ich metody mogą być różnorodne. Jeśli zależy nam na tym, aby była to właśnie nieruchomość, specjalista musi mieć doświadczenie i fachową wiedzę w tej dziedzinie. Czasem zdarza się, że takie szkolenia bywają marketingową pułapką, dlatego warto się upewnić, co do kwalifikacji prowadzących – mówi Łukasz Feldman, prezes grupy funduszy inwestycyjnych Brave Venture Capital.

Koszt takiego kursu ze specjalistą wynosi zazwyczaj około kilkuset, niekiedy nawet do tysiąca złotych, w zależności od czasu, liczby tematów i rodzaju placówki. Trwa od kilku dni, tygodni do kilku miesięcy. Oprócz przygotowania odpowiedniego kapitału, na efekty trzeba trochę poczekać, aby móc wypróbować wiedzę w praktyce.

Fachowa literatura dotycząca inwestycji

Aby zaoszczędzić, zarówno fundusze, jak i czas, można sięgnąć po fachową literaturę, która porusza ogólną tematykę inwestowania. Dzięki tego rodzaju publikacjom można poszerzyć swoją wiedzę, a także poznać przykłady konkretnych inwestycji np. dotyczących nieruchomości.

Jest to znacznie tańsza metoda, lecz brakuje w niej konfrontacji z osobą, która stoi za danymi doświadczeniami, związanymi z lokowaniem kapitału. Natomiast można dzięki niej poznać sporo teoretycznych zagadnień i przykładów, które stanowią swoistą podstawę. Warto zacząć od tej metody, aby następnie sięgnąć po kolejne, bardziej rozwijające i sprecyzowane w kierunku turystyki kroki.

Podcasty inwestycyjne z ekspertami

Doskonałym sposobem są natomiast podcasty. Coraz więcej osób lubi ich słuchać, np. podczas drogi do pracy. W przypadku podcastów inwestycyjnych, redukowane są koszty związane z zakupem materiałów edukacyjnych i nie trzeba specjalnie wygospodarowywać czasu na naukę. Są to kilkudziesięciominutowe rozmowy, które prowadzone są z ekspertami w danej dziedzinie. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu można nauczyć się, jak inwestować w nieruchomości oraz jak na nich zarobić, a także jak zarządzać ryzykiem, które się z tym wiąże. 

Podcasty są przystępnym sposobem, który pozwala szybko i przyjemnie przyswoić wiedzę. W przypadku np. cyklu podcastów „Balans w inwestycji”, każdy odcinek to inny specjalista z branży nieruchomości. Objaśniają oni najważniejsze aspekty związane z inwestowaniem i zarządzaniem, a także urządzaniem nieruchomości pod inwestycję. Pozwala to poznać zupełnie nowe sposoby, które nie są czasochłonne i wiążące na stałe inwestora z daną nieruchomością.

– Obecnie inwestowanie w nieruchomości nie musi być skomplikowane i kłopotliwie wiążące. Podcasty wystarczą, aby nauczyć się jak to robić. Znając podstawy dotyczące lokowania kapitału w nieruchomościach pod wynajem, można w nowoczesny sposób zarabiać na nieruchomościach skierowanych np. dla branży turystycznej. Odnosi się to zarówno inwestycji w mobilny domek, jak i całe osiedle. Jest to sposób na czerpanie zysków ze zwrotu z inwestycji, a także samemu mieć korzyści w postaci pobytu właścicielskiego. Co więcej, to operator zajmuje się zarządzaniem, więc inwestor korzysta wyłącznie z samych profitów – mówi Rafał Nowakowski, prezes inwestycji Balance Park.